Wybierz swoje miasto: także ogólnopolskie tylko lokalne

deal.pl » Turystyka » Pozostałe

6 europejskich miast: jarmark bożonarodzeniowy

179 zł
Oferta archiwalna

UWAGA! Poniższa oferta jest ofertą archiwalną i nie jest już aktywna.


Oferta straciła ważność dnia: 2017-12-06 i prezentujemy ją w celach poglądowych.
Jeżeli szukasz ofert o podobnej tematyce, to skorzystaj z opcji: i gdy tylko pojawi się podobna oferta, to powiadomimy Cię o tym.

Opis

 • Jarmark bożonarodzeniowy
 • Sześć europejskich miast oferuje odwiedzającym świąteczne jarmarki z wieloma straganami, pamiątkami, smakołykami charakterystycznymi dla danego regionu i atrakcjami.
 • Drezno
 • Miasto zwane perłą baroku, Florencją nad Łabą. Tu odbywa się najstarszy jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech. Jodła, kominiarz na szczęście i największa na świecie świąteczna piramida o wysokości 14 m, tworzą na jarmarku niepowtarzalny nastrój. Tu ożywają stare, rzemieślnicze tradycje – jarmarczne zabawki z drewna z regionu Rudaw, malowane tkaniny i łużyckie wyroby garncarskie, wydmuchiwane ozdoby choinkowe, słynne ciasteczka z Pulsnitz i drezdeński Christstollen. Najważniejszym wydarzeniem jarmarku jest festyn Stollenfest z wielką świąteczną paradą.
 • Dzień 1.: wyjazd wg rozkładu jazdy (wyjazd w nocy z piątku na sobotę). Przyjazd do Drezna. Zwiedzanie miasta, m.in. Stare Miasto, Katedra, Opera, Zespół Pałacowy Zwinger – jest zaliczany do najbardziej znaczących budowli późnego baroku w Europie. Zwiedzanie Galerii Starych Mistrzów – jednej z największych kolekcji malarstwa europejskiego na świecie, Zielonego Sklepienia – najbogatszy zbiór klejnotów na czele z Zielonym Drezdeńczykiem – 41-karatowym, największym na świecie zielonym diamentem, który należy do klejnotów koronnych królów. Udział w jarmarku bożonarodzeniowym. Nocleg po stronie czeskiej.
 • Dzień 2.: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Miśni – zwiedzanie pierwszej europejskiej manufaktury porcelany. Przejazd do Bautzen (Budziszyna), spacer – zamek Ortenburg (z zewnątrz), Stare Miasto z Kościołem Św. Piotra, Ratusz, Sukiennice, Domek Czarownic, Wieża Wodna. Czas wolny na jarmarku bożonarodzeniowym. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.
 • Praga
 • Miasto przed Bożym Narodzeniem nabiera świątecznej atmosfery. Wszyscy gromadzą się pod Orlojem – najbardziej znanym zegarem w mieście. Rynek w tym czasie przypomina wielki jarmark. Pełno tu różnego rodzaju kramów ze smakołykami i świątecznymi ozdobami. Na rynku odbywają się występy zespołów muzycznych.
 • Dzień 1.: wyjazd wg rozkładu jazdy (wyjazd w nocy z piątku na sobotę). Przejazd do Pragi. Zwiedzanie Miasta – Ratusz, gotycki Kościół Marii Panny, Pomnik Jana Husa, Karolinum – pierwszy Uniwersytet w Europie Środkowej, Plac Wacława, piwiarnia U Fleku. Czas wolny na jarmarku świątecznym. Nocleg w hotelu w Pradze.
 • Dzień 2.: śniadanie. Zwiedzanie Miasta – Hradczany, Katedra św. Wita, Zamek Królewski, Złota Uliczka, Loreta, klasztor na Strachowie, Kościół św. Mikołaja, Most Karola. Wyjazd do kraju w godzinach popołudniowo-wieczornych. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.
 • Wiedeń
 • Adwent w Wiedniu to niebywale romantyczny czas. Powietrze przesycone jest zapachem kandyzowanych owoców, stoiska z ponczem i pieczonymi kasztanami kuszą bożonarodzeniowymi przysmakami, a jarmarki niosą nastrój nachodzących świąt. Czar wiedeńskiego adwentu na placu przed Ratuszem można odnaleźć, spacerując między odświętnie przystrojonymi stoiskami i wyszukując podarków bożonarodzeniowych. Tradycja wiedeńskiego jarmarku bożonarodzeniowego liczy już sobie ponad siedem wieków.
 • Nocleg w Czechach:
 • Dzień 1.: wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd do Wiednia. Zwiedzanie miasta – Ringstrasse, Opera, Ratusz, Katedra św. Stefana, Hofburg, Parlament, Teatr. Czas wolny na jarmarku świątecznym. Nocleg w hotelu w Czechach.
 • Dzień 2.: śniadanie. Zwiedzanie miasta – Kahlenberg – panorama miasta, Schonbrunn – letnia rezydencja cesarska, spacer po ogrodach. Wyjazd do kraju w godzinach popołudniowo-wieczornych. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.
 • Nocleg w Wiedniu:
 • Dzień 1.: wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd do Wiednia. Zwiedzanie miasta – Ringstrasse, Opera, Ratusz, Katedra św. Stefana, Hofburg, Parlament, Teatr. Czas wolny na jarmarku świątecznym. Nocleg w hotelu w Wiedniu.
 • Dzień 2.: śniadanie. Zwiedzanie miasta – Kahlenberg – panorama miasta, Schonbrunn – letnia rezydencja cesarska, spacer po ogrodach. Wyjazd do kraju w godzinach popołudniowo-wieczornych. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.
 • Budapeszt
 • W okresie przedświątecznym przedstawia olśniewający widok. Most Łańcuchowy przybrany jest w girlandę z lamp, a budynki publiczne, takie jak Parlament, Opera, Zamek Królewski i cała dzielnica zamkowa przywdziewają szatę z ozdobnych świateł. Na bożonarodzeniowym jarmarku można nabyć wyroby przygotowane tradycyjną techniką z naturalnych materiałów, pasujących wyłącznie do okresu Bożego Narodzenia.
 • Dzień 1.: wyjazd wg rozkładu jazdy (wyjazd w nocy z piątku na sobotę). Przejazd przez Słowację do Budapesztu. Zwiedzanie – Plac Bohaterów – najpiękniejszy, reprezentacyjny plac stolicy, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad – bajkowa budowla malowniczo położona wśród drzew nad brzegiem jeziora, Szechenyi Fürdo – jeden z największych w Europie kompleksów basenowych, dzielnica ambasad, opera otwarta w 1884 r. dorównująca architekturą i bogactwem wnętrz ówczesnym operom Paryża, Wiednia i Drezna. Przejazd pod Parlament, spacer do placu Vörösmarty – czas wolny na jarmarku bożonarodzeniowym, Bazylika św. Stefana – największa świątynia Budapesztu. Czas wolny na deptaku Vaci utca z mnóstwem straganów, restauracji i zabytkową halą targową. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 • Dzień 2.: śniadanie, wykwaterowanie. Dalsze zwiedzanie miasta – Wzgórze Zamkowe, Kościół Koronacyjny Króla Macieja pw. NMP, Baszta Rybacka, która zachwyca wspaniałym widokiem z jej tarasu na zabytki Budapesztu. Stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski – trzykrotnie niszczony i odbudowywany. Przejazd na Wzgórze Gellerta, z którego roztacza się przepiękny widok – Cytadela, mosty na Dunaju. Możliwość zorganizowania rejsu stateczkiem po Dunaju (koszt ok 2500-3000 HUF/os. – zależne od liczby osób). Wyjazd w godzinach popołudniowych. Powrót do kraju w godzinach nocnych.
 • Berlin
 • Gendarmenmarkt to jeden z najpiękniejszych placów w Europie. Tu, wśród fascynujących kulis znajduje się jeden z wielu jarmarków bożonarodzeniowych w Berlinie – zabytkowy Berliner Weihnachtsmarkt. Bajecznie ustrojone ulice i wystawy sklepowe, grzane wino, występy zespołów muzycznych wprowadzają uczestników w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Można tu poznać kulinarne tajemnice i nabyć niezwykłe wyroby rękodzielnicze. Po jarmarcznych zakupach warto zobaczyć – panoramę Berlina z Reichstagu, Bramę Brandenburską, zespół pałacowo-parkowy Sanssouci, Muzeum Pergamonu.
 • Dzień 1.: wyjazd wg rozkładu jazdy (wyjazd w nocy z piątku na sobotę). Zwiedzanie największych atrakcji Berlina – pozostałości Muru Berlińskiego, Aleksanderplatz – główny plac dawnego Berlina. Najbardziej znana aleja miasta Unter den Linden, Brama Brandenburska i siedziba parlamentu niemieckiego – Reichstag. Wejście na kopułę, skąd roztacza się wspaniały widok na centrum Berlina (do potwierdzenia). Przejazd przez dzielnicę rządową obok Urzędu Kanclerskiego do serca zachodniej części Berlina – Europa Center, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma – Gedaechtniskirche. Czas wolny na jarmarku świątecznym. Nocleg w hotelu.
 • Dzień 2.: śniadanie. Przejazd do Tropical Island w Krausnick (dla chętnych możliwość zostania w Berlinie – samodzielne zwiedzanie i czas wolny). Wypoczynek w największym tropikalnym parku rozrywki w Europie. Jest tam wszystko, co tropikalne – lśniąco biała piaszczysta plaża, największy na świecie las tropikalny pod dachem, lazurowa laguna. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do kraju.
 • Salzburg
 • Christkindlmarkt – na tym jarmarku każdy znajdzie coś miłego na prezent gwiazdkowy dla siebie i swoich bliskich – nietuzinkowe rękodzieło artystyczne, piernikowe serca, ozdoby choinkowe czy ciepłą wełnianą odzież. Ku uciesze dzieci i przerażeniu niewtajemniczonych turystów fantazyjni przebierańcy krampusy i perchty smagają przechodniów rózgami – na szczęście.
 • Dzień 1.: wyjazd wg rozkładu jazdy (wyjazd w nocy z piątku na sobotę).
 • Dzień 2.: przejazd do niewielkiej miejscowości Oberndorf koło Salzburga, gdzie narodziła się najsłynniejsza kolęda świata – „Cicha noc”, następnie przejazd do położonego u stóp Alp Salbzurga, krótki spacer po mieście i czas wolny na jarmarku adwentowym, gdzie oprócz ozdób i smakołyków świątecznych można w pełni zasmakować atmosfery przedświątecznej w postaci grzańca galicyjskiego, pierniczków czy koncertu kolęd. Przejazd do hotelu w okolicach Salzburga, nocleg.
 • Dzień 3.: po śniadaniu zwiedzanie Salzburga – jednego z najpiękniejszych miast Austrii – Stare Miasto, ogród i pałac arcybiskupi Mirabell, Getreidegasse – najstarsza i najpiękniejsza uliczka miasta (pod nr 9 znajduje się Dom Mozarta), opactwo św. Piotra, romański kościół św. Ruprechta (XI wiek), Rezidenzplatz, pomnik Mozarta. Jarmark świąteczny z degustacją grzanego wina. Możliwość spędzenia czasu na świątecznych zakupach lub spacerach po wspaniale udekorowanych uliczkach i placach miasta. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Polski w godzinach nocno-porannych.
 • Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym – kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.
 • Oferta dla singli
 • Zakwaterowanie:
 • w pokoju dwuosobowym z możliwością dokwaterowania (DOK, nie dotyczy wycieczki do Berlina)
 • w pokoju na wyłączność – bez możliwości dokwaterowania (SGL)
 • Transport autokarem
 • W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.
 • Biuro nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez biuro. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu. Czas trwania przesiadek wynosi ok. 30 min.
 • Opcje
 • Jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie z 1 noclegiem – BB – autokar – 1 osoba
 • 179 zł za wycieczkę w terminie 25.11.2017-26.11.2017
 • 179 zł za wycieczkę w terminie 02.12.2017-03.12.2017
 • 179 zł za wycieczkę w terminie 09.12.2017-10.12.2017
 • Jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie z 1 noclegiem w Czechach – BB – autokar – 1 osoba
 • 179 zł za wycieczkę w terminie 25.11.2017-26.11.2017
 • 179 zł za wycieczkę w terminie 02.12.2017-03.12.2017
 • 179 zł za wycieczkę w terminie 09.12.2017-10.12.2017
 • Jarmark bożonarodzeniowy w Wiedniu z 1 noclegiem w Czechach – BB – autokar – 1 osoba
 • 179 zł za wycieczkę w terminie 25.11.2017-26.11.2017
 • 179 zł za wycieczkę w terminie 02.12.2017-03.12.2017
 • 179 zł za wycieczkę w terminie 09.12.2017-10.12.2017
 • Jarmark bożonarodzeniowy w Wiedniu z 1 noclegiem – BB – autokar – 1 osoba
 • 179 zł za wycieczkę w terminie 25.11.2017-26.11.2017
 • 179 zł za wycieczkę w terminie 02.12.2017-03.12.2017
 • 179 zł za wycieczkę w terminie 09.12.2017-10.12.2017
 • Jarmark bożonarodzeniowy w Pradze z 1 noclegiem – BB – autokar – 1 osoba
 • 179 zł za wycieczkę w terminie 25.11.2017-26.11.2017
 • 179 zł za wycieczkę w terminie 02.12.2017-03.12.2017
 • 179 zł za wycieczkę w terminie 09.12.2017-10.12.2017
 • Jarmark bożonarodzeniowy w Budapeszcie z 1 noclegiem – BB – autokar – 1 osoba
 • 179 zł za wycieczkę w terminie 25.11.2017-26.11.2017
 • 179 zł za wycieczkę w terminie 02.12.2017-03.12.2017
 • 179 zł za wycieczkę w terminie 09.12.2017-10.12.2017
 • Jarmark bożonarodzeniowy w Salzburgu z 1 noclegiem – BB – autokar – 1 osoba
 • 199 zł za wycieczkę w terminie 24.11.2017-26.11.2017
 • 199 zł za wycieczkę w terminie 01.12.2017-03.12.2017
 • 199 zł za wycieczkę w terminie 08.12.2017-10.12.2017

Opinie użytkowników


nie tak


W chwili obecnej nie opublikowano jeszcze żadnej opini - bądź pierwsza/pierwszy!

Sprawdź także oferty

-40%
30zł
17,99
-33%
30zł
19,99

Zakupy grupowe - FirmyNet Zakupy grupowe - Groupon Zakupy grupowe - Infobuzer Zakupy grupowe - KillerDeal Zakupy grupowe - KlubZnizek Zakupy grupowe - KupTravel Zakupy grupowe - Okazik Zakupy grupowe - TravelDay Zakupy grupowe - Triverna

 

  Przeczytałem/am oraz akceptuję regulamin oraz politykę prywatności

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych w celach reklamowych [pełna treść klauzuli]

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach statystycznych i marketingowych [pełna treść klauzuli]

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych [pełna treść klauzuli]