Wybierz swoje miasto: także ogólnopolskie tylko lokalne

kategoria: Ciekawostki   dodane: 20/05/2020
Szukacie odpowiedniego miejsca na zorganizowanie wesela? Jest tak wiele opcji, a wy nie możecie się zdecydować? Zapewne okazja do organizowania przyjęcia zdarza się wam po raz pierwszy. Nie wiecie, czym dokładnie kierować się, podczas wyboru sali oraz na co warto zwrócić uwagę. Jakie zasady muszą zostać spełnione, aby miejsce, które wybierzecie okazało się „tym jedynym”? Oto 5 kryteriów, które ułatwią wam analizę. W każdym z nich możecie przyznawać punkty, które następnie zsumujecie. Jak powinno wyglądać miejsce idealne?

 

Klimatyczna i wielofunkcyjna sala

 

 

 

Pierwszym na co narzeczeni zwracają uwagę, wybierając salę weselną, jest jej wygląd. Niewątpliwie jest to bardzo ważny aspekt, który również gościom jako pierwszy wpadnie w oko. Jaka zatem powinna być idealna sala weselna? Przede wszystkim przestronna. Jeżeli planujecie wesele na 100-300 osób, miejsca musi być wiele. Goście powinni czuć się swobodnie, zarówno podczas jedzenia, jak i tańca. Warto zatem zadbać o to, aby dany lokal posiadał przestronne wnętrze. Jeżeli jednak zdecydujecie się na nieco bardziej kameralne wesele, dobrze, aby istniała również opcja zamiany wielkiej sali, na mniejszą, np. do 50 osób.

 

 

 

Wielkość pomieszczenia to jednak nie wszystko. Dobrze aby sala, którą wynajmujecie była urządzona schludnie, gustownie i ze smakiem. Musi być również „wielozadaniowa”, a jej regularny wystrój powinien być dość neutralny oraz posiadać potencjał do dowolnej manipulacji stylistyką weselnych dekoracji. Jednym słowem, dobrze aby pomieszczenie pasowało zarówno do rustykalnego, naturalnego wesela, jak i tego w stylu glamour.

 

 

 

Smaczne i pięknie wyglądające dania

 

 

 

Jedzenie to bardzo ważna część wesela. Jego jakość oraz smak w znacznym stopniu wpłyną na ocenę całego przyjęcia. Nie chcecie przecież, aby goście wyszli z wesela głodni. Zwróćcie zatem uwagę na menu, które oferuje dana restauracja. Skosztujcie dań, dzięki czemu na własnej skórze przekonacie się, czy dane smaki wam odpowiadają. Oprócz walorów smakowych jedzenia, przyjrzyjcie się również jego estetycznej stronie. Potrawy podane gościom weselnym muszą prezentować się równie dobrze smakowo, jak i wizualnie. Będą bowiem stanowić nie tylko posiłek, ale także swego rodzaju dekorację.

 

 

 

Swobodny dojazd

 

 

 

Umiejscowienie sali weselnej ma niebagatelne znaczenie. W tym przypadku, wszystko zależy od waszych preferencji. Chcecie, aby każdy z gości miał możliwość swobodnego dostania się na wesele? Wybierzcie obiekt w centrum miasta. Być może jednak marzy wam się sala z daleka od gwaru ulic? Zastanówcie się nad restauracją na wsi. W tym przypadku musicie jednak liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Oprócz tego, że dojazd z kościoła lub urzędu zostanie wydłużony, to prawdopodobnie spadnie na was również odpowiedzialność zapewnienia gościom w tym miejscu noclegów lub busa powrotnego do domu. Dobrze również, aby wybrany przez was obiekt posiadał parking, dzięki czemu każdy z przybyłych bez przeszkód zaparkuje swój samochód.

 

 

 

Dekoracje na miejscu

 

 

 

Kolejnym ważnym oraz znacznie ułatwiającym sprawę małżonkom kryterium jest oferowana przez dane miejsce usługa dekoratorki. Spytacie, dlaczego? Dekoratorka ślubna, z którą na stałe współpracuje sala, dokładnie zna możliwości aranżacyjne obiektu oraz posiada duże doświadczenie w jego obsłudze. Ponadto zaproponuje wiele ciekawych rozwiązań, które wielokrotnie sprawdziły się w danym miejscu. Być może planowaliście wcale nie korzystać z usług dekoratorki? Twierdzicie, że wszystko zrobicie sami? Oczywiście jest to możliwe, jednak dostarcza o wiele więcej stresu, nerwów oraz ogranicza znacznie czas, którego na przygotowania i tak jest niewiele. Warto zatem zaufać profesjonaliście.

 

 

 

Opinie i rekomendacje

 

 

 

Przy wyborze sali na wesele warto zwrócić uwagę na opinie oraz rekomendacje klientów o danym miejscu. Co im się podobało, a nad czym restauracja powinna jeszcze popracować? Jeżeli wiele osób poleca wybrane przez was miejsce, to znaczy że jest ono godne zaufania. Ponadto zorganizowało już wiele imprez, przez co posiada bogate doświadczenie. Dzięki temu rzetelnie doradzi narzeczonym, a także opanuje każdą kryzysową sytuację.

Polecamy Ricoria - Wesele szczecin

 

Zakupy grupowe - DobreZabawki Zakupy grupowe - RtvAgdOutlet Zakupy grupowe - Sporti

 

  Przeczytałem/am oraz akceptuję regulamin oraz politykę prywatności

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych w celach reklamowych [pełna treść klauzuli]

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach statystycznych i marketingowych [pełna treść klauzuli]

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych [pełna treść klauzuli]