Wybierz swoje miasto: także ogólnopolskie tylko lokalne

kategoria: Ciekawostki   dodane: 05/01/2021
Coraz więcej osób marzy o swoim własnym domku, ale na marzeniu nie kończy i powoli zaczyna je realizować. Jednak zakup nieruchomości od dewelopera często nie jest zbyt opłacalny, dlatego dobrym wyborem wydaje się być budowa domu w systemie gospodarczym. Oczywiście wybierając taki system pracy sporo można zaoszczędzić, szczególnie gdy ma się pojęcie o pracy, ale niektórych kosztów ominąć się nie da. Bardzo ważnym elementem na pewno jest wyznaczenie granicy działki . Oto wszystko co powinniście wiedzieć na ten temat.
geodezja

Dobry specjalista to podstawa- czym kierować się przy wyborze?

 

Pamiętajcie, że aby wyznaczyć granicę działki pod nieruchomość bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniego specjalisty, czyli geodety. Tutaj należy wiedzieć, że jest to zadanie bardzo odpowiedzialne i w żadnym przypadku fachowiec nie może pozwolić sobie na nawet najmniejszy błąd. Dlatego też wybierając go koniecznie sprawdźcie czy ma doświadczenie, a także jakie opinie o swojej pracy posiada. Jest to bardzo pomocne i pozwoli uniknąć ewentualnych problemów, bo mogą się one wiązać z dodatkowymi kosztami. Jeżeli traficie na dobrego fachowca to nawet znalezienie brakujących punktów granicznych nie będzie żadnym problemem.

 

Ile trwa wyznaczenie granic działki?

 

Warto zdawać sobie sprawę, że wyznaczenie granic działki może trochę potrwać, wszak jest to bardzo trudna, ale i odpowiedzialna praca. Zazwyczaj jednak nie trwa to dłużej niż jeden miesiąc. Ale należy wiedzieć także, że wszyscy sąsiedzi, których tereny graniczą z waszymi muszą owe pomiary zaakceptować, bo jeżeli tego nie zrobią i zgłoszą zażalenie to automatycznie sprawa zostanie zawieszona i ponownie będzie trzeba czekać na jej wznowienie, a to może trochę potrwać.

 

Czy zawsze trzeba decydować się na wyznaczenie granic działki nieruchomości?

 

Tutaj odpowiedź może być tylko jedna i brzmi "tak". Otóż w żadnym wypadku nie można z niej zrezygnować. Oczywiście trzeba liczyć się z kosztami i zasadniczo kosztu takiej usługi wcale do niskich nie należą i zazwyczaj koszt takiej usługi waha się poziomie około 2000 złotych do 2500 złotych. Choć usługa może być droższa, szczególnie jeżeli działka jest duża, a punkty graniczne trudne do wyznaczenia. Na pewno wyznaczanie granic jest niezbędne jeżeli chcecie postawić ogrodzenie. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu zrezygnujecie z tej usługi i postawcie ogrodzenie, a sąsiad uzna, że przekroczyliście swój teren to może się okazać, że konieczne będzie przeprowadzenie postępowania rozgraniczającego. Taki wniosek trzeba złożyć do wójta, burmistrza bądź też prezydenta miasta . Jeżeli okaże się, że naruszyliście granicę nieruchomości to będziecie musieli rozebrać ogrodzenie. Zatem jeżeli już geodeta będzie wyznaczał wam tyczenie budynku na działce zgodnie z projektem to warto w tym samym momencie wykonać także wyznaczenie granic działki.

 

 

Decydując się na budowę domu na pewnych rzeczach nie można oszczędzać i jednym z nich są właśnie usługi geodezyjne. Tutaj należy kierować się doświadczeniem fachowca, a nie ceną.

 

Artykuł utworzony przy współpracy z https://www.horyzontgeodezja.pl/

Zakupy grupowe - DobreZabawki Zakupy grupowe - RtvAgdOutlet Zakupy grupowe - Sporti

 

  Przeczytałem/am oraz akceptuję regulamin oraz politykę prywatności

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych w celach reklamowych [pełna treść klauzuli]

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach statystycznych i marketingowych [pełna treść klauzuli]

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych [pełna treść klauzuli]