Wybierz swoje miasto: także ogólnopolskie tylko lokalne

kategoria: Ciekawostki   dodane: 07/04/2021
Masz bloga. Właśnie spełniłeś swoje marzenie o tym, aby przekazywać ludziom wiedzę, której próżno szukać w innych serwisach internetowych. Minęło już sporo czasu, a ty wciąż czekasz na pierwszych czytelników. Pisanie do szuflady to nie był jednak szczyt Twoich aspiracji. Są szanse, że po prostu nie reklamujesz się wystarczająco dobrze i nie dostarczasz swoich treści do odpowiednich osób. Był czas kiedy wszystko, co trzeba było zrobić, aby odnieść sukces jako bloger, to skorzystać z optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO) i płatnych reklam PPC. Teraz, aby odnieść swój prywatny publicystyczny sukces, musisz również promować się za pomocą, tak bardzo popularnych w obecnych czasach, mediów społecznościowych.

Jak poprawić widoczność Twojego bloga przy pomocy mediów społecznościowych? Oto 5 sprawdzonych metod, dzięki którym Twój blog w końcu zabłyśnie w świetle jupiterów:

 

1. Wtyczki mediów społecznościowych

 

Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić na swoim blogu, jest dodanie wtyczek mediów społecznościowych, aby udostępnianie Twojego bloga było łatwiejsze. Możesz dodać całe mnóstwo takich odnośników, ale do najbardziej popularnych należą wtyczki Facebooka, Instagrama, Twittera. W zależności jaki typ informacji udostępniasz na swoim blogu możesz wybrać bardziej lub mniej niszowe wtyczki na przykład Reddita, Discorda lub 4chan. W dzisiejszych czasach nikt nie ma czasu, aby skopiować link, przechodząc do przeglądarki i udostępnić go. Musisz im w tym pomóc.

 

2. Zaznacz swoją obecność w społeczności

 

Sprzedaż i jeszcze raz sprzedaż. Reklamuj się wszędzie, gdzie się tylko da. Załóż konta dla swojego bloga z na wszystkich platformach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Instagram itp. Oraz regularnie publikuj na nich posty. Nie używaj ich tylko do promowania tego, co napisałeś na swoim blogu, ale okresowo publikuj posty o sprawach związanych z głównym tematem bloga. Regularne publikowanie postów sprawi, że Twoja marka będzie ciągle pachnieć świeżością i zapadnie w pamięć czytelników, a także jest to świetny sposób na zbudowanie nowej publiczności dla Twojego bloga. Używaj hashtagów, interesujących fraz, nagłówków itp., aby zainteresować swoich czytelników. Odrobina humoru nigdy nikomu nie zaszkodziła, a przypadku Twojego bloga sprawi, że będziesz wydawał się bardziej ludzki i przyjacielski.

3. Bądź zawsze dostępny

Publikowanie w serwisach społecznościowych ma pewną wadę. Nie wszyscy się z Tobą zgodzą, a ludzie mogą nawet stać się wobec Ciebie agresywni. Być może znasz zjawisko hejtu. Właśnie o tym mówię. Uzbrój się w stalowe nerwy i zawsze staraj się odpowiadać na komentarze na swojej stronie lub blogu, bez względu na to, czy są one pozytywne, czy negatywne, i zawsze trzymaj swoje nerwy na wodzy. Odpowiadanie na pozytywne komentarze i pytania w sposób pozytywny sprawia, że ludzie czują się z Tobą związani i mają wrażenie, że zostali wysłuchani. Więc bądź uprzejmy i korzystaj z sekcji komentarzy, aby przekonać ludzi do siebie.

 

4. Zapytaj o pomoc znajomych i rodzinę

 

Nie ma nic złego w proszeniu ludzi o udostępnianie treści na swoich profilach, kontach czy to na Facebooku, Instagramie czy Twitterze czy innych niszowych serwisach społecznościowych. Pomaga to w rozpowszechnianiu wiadomości i spośród stu użytkowników, którzy są aktywni na tych stronach i zobaczą akurat post z linkiem do Twojego bloga; bardzo możliwe, że kilkoro z nich kliknie w link i zostaną Twoimi stałymi czytelnikami. Powoli i systematycznie buduj swoją publiczność.

 

5. Przyjaźnij się z innymi blogerami

 

Na Facebooku istnieje wiele grup, w których blogerzy rozmawiają i udostępniają ważne informacje, a inni używają tych grup do rozwiązywania problemów typowych dla blogerów. Ponieważ większość z tych osób lubi czytać blogi, może to być świetny sposób na zwiększenie ruchu. Współpracuj z innymi blogerami, obserwuj ich, a jeśli czerpiesz inspirację z czyjegoś bloga, odpowiednio podziękuj im za to. Być może odwdzięczą Ci się tym samym.

 

Przede wszystkim nie zapomnij udostępniać ciekawej, oryginalnej treści. Miłego blogowania!


Artykuł utworzony przy współpracy z http://blogi.pl - Darmowy blog

Zakupy grupowe - DobreZabawki Zakupy grupowe - RtvAgdOutlet Zakupy grupowe - Sporti

 

  Przeczytałem/am oraz akceptuję regulamin oraz politykę prywatności

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych w celach reklamowych [pełna treść klauzuli]

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach statystycznych i marketingowych [pełna treść klauzuli]

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych [pełna treść klauzuli]