Wybierz swoje miasto: także ogólnopolskie tylko lokalne

kategoria: Ciekawostki   dodane: 26/02/2020
Własny dom wybudowany od fundamentów to dla wielu spełnienie marzeń. Dopieszczenie jego frontów oraz aranżacja wnętrz zajmuje nam głowę już na samym początku prac. Tymczasem przestrzeń, która znajduje się wokół, schodzi na drugi plan. Nie jest ona jednak mniej ważna, gdyż to właśnie tam wypoczywając spędzisz większość czasu wiosną i latem. Jak zatem ją zagospodarować? O czym nie można zapomnieć?

 

Dobrze zaaranżowana przestrzeń wokół domu może stać się ulubionym miejscem rodziny do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dom skończony? Wnętrza powoli zapełniają się meblami? Czas zająć się podwórkiem.

 

Roślinność

 

Dla wielu posiadanie kawałka własnej ziemi daje możliwość swobodnego odpoczynku na świeżym powietrzu oraz częstego obcowania z naturą. Dlatego też tak powszechne jest zagospodarowanie przestrzeni wokół domu roślinnością. Sposobów na aranżację ogrodu przy pomocy zieleni jest niezliczenie wiele. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia oraz dostępna powierzchnia. Popularne jest tworzenie wszelkiego rodzaju klombów ozdobnych, oczek wodnych czy ogródków, gdzie zasiejemy nasiona warzyw. Można postawić również na kwiaty, które dzięki swojej bogatej gamie kolorystycznej ożywią przestrzeń. Jeżeli jednak jesteś fanem minimalizmu, dobrze sprawdzi się zasiana równomiernie trawa oraz ozdobne drzewka i krzewy, jak tuje czy bluszcz.

 

Ścieżki i trasa spacerowa

 

Przestrzeń wokół domu musi być również funkcjonalna. Nie należy bowiem zapominać, że elementy takie jak ścieżka do wejścia czy garażu są konieczne. Najlepiej aby były one utwardzone, co poprawi komfort przemieszczania się. Materiał, z jakiego wykonana zostanie ścieżka może być dowolny. Firmy brukarskie, takie jak BudoBruk2000 poradzą sobie z surowcem każdego typu. Stworzą również nowoczesne kompozycje wzorów, które oddadzą charakter Twojego domu. Jeżeli posiadasz nieco bardziej obszerną przestrzeń, zastanów się nad utworzeniem utwardzanej trasy spacerowej w ogrodzie. Dzięki niej będziesz mógł swobodnie przechadzać się pośród zieleni w swoim królestwie.

 

Miejsce na odpady

 

Ważnym, pragmatycznym elementem zagospodarowania każdej przestrzeni podwórka jest stworzenie odpowiedniego miejsca na odpady. Według przepisów śmietniki powinny stać w odległości nie mniejszej niż 10 metrów od okna oraz 3 metry od granicy sąsiadującej działki. Muszą być one również umieszczone w takim miejscu, aby firmy wywożące śmieci miały do nich swobodny dostęp. Warto zadbać także o to, aby dotarcie do nich nie sprawiało problemu również nam. Dlatego dobrym pomysłem będzie poprowadzenie brukowanej ścieżki oraz utwardzenie podłoża, na którym staną kontenery.

 

Ogrodzenie

 

Ogrodzenie to zwykle element, który umieszczany jest jako ostatni. Jest to zrozumiałe, gdyż istnieje duże ryzyko uszkodzenia go, podczas transportu materiałów budowlanych na posesję. Choć ostatni, nie jest najmniej ważny. Wyznacza granice działki, a odpowiednio dobrany współgra ze stylistyką budynku. Nie należy o nim zapominać, gdyż jest on dodatkowym zabezpieczeniem działki, jak i jej obowiązkowym elementem.

 

Miejsce do rekreacji

 

Na miejsce do rekreacji i odpoczynku w ogrodzie warto jest poświęcić nieco więcej czasu. Wiosną oraz latem, przy ładnej pogodzie wolny czas będziesz chciał spędzić na świeżym powietrzu. Idealnym rozwiązaniem będzie zatem wybudowanie tarasu lub wiaty, pod którą staną wygodne, ogrodowe meble. Możesz pokusić się o zakup leżaków czy huśtawki. Jeżeli planujesz spędzać z rodziną leniwe niedziele lub organizować przyjęcia dla znajomych w ogrodzie, wybuduj murowany grill. Dzieci natomiast będą wniebowzięte, gdy na działce stanie plac zabaw, basen czy trampolina.

 

Artykuł utworzony przy współpracy z BudoBruk2000 – Brukarstwo Śląsk

Zakupy grupowe - DobreZabawki Zakupy grupowe - Groupon Zakupy grupowe - Infobuzer Zakupy grupowe - RtvAgdOutlet Zakupy grupowe - Sporti Zakupy grupowe - TaniaKsiazka

 

  Przeczytałem/am oraz akceptuję regulamin oraz politykę prywatności

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych w celach reklamowych [pełna treść klauzuli]

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach statystycznych i marketingowych [pełna treść klauzuli]

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych [pełna treść klauzuli]