Wybierz swoje miasto: także ogólnopolskie tylko lokalne

Anioły i demony pracy kreatywnej
kategoria: Ciekawostki   dodane: 16/02/2020

Każdy z nas, w pewnym momencie swojego życia musi wybrać swoją ścieżkę zawodową. Nie jest to decyzja łatwa zważając na ilość opcji istniejących na rynku pracy. Jeżeli jesteś osobą kreatywną, na pewno chociaż raz zdarzyło ci się zastanawiać, czy właśnie na tej zdolności oprzeć swoje przyszłe życie zawodowe. Praca kreatywna ma dużo uroków, ale i cieni. Zawodów opierających się na wymyślaniu i tworzeniu jest wiele. Są to np. grafik komputerowy, copywriter, ilustrator, projektant wnętrz, animator, a także reżyser, scenopisarz czy fotograf. Zanim podejmiesz decyzję o pracy w sektorze kreatywnym, dowiedz się o jej zaletach oraz wadach.

10 zagranicznych dań, które na stałe zagościły na polskich stołach
kategoria: Ciekawostki   dodane: 09/02/2020

Polskie stoły już od dawna zdają się być wielokulturową mieszanką smaków i aromatów. Choć w znacznej mierze nadal dużym uznaniem cieszą się narodowe, polskie potrawy, to niewątpliwie wiele ze współczesnej kuchni zaczerpnęliśmy od innych kultur. Niektóre z tych dań na stałe wpisały się w jadłospisy Polaków. Czy zastanawiałeś się kiedyś, które z popularnych potraw tak naprawdę nie pochodzą z ojczyzny? Oto 10 przykładów.

Obgryzasz paznokcie? Dowiedz się dlaczego
kategoria: Ciekawostki   dodane: 22/01/2020

Obgryzanie paznokci jest dość powszechnym zjawiskiem. Najczęściej obserwujemy je u dzieci oraz nastolatków. Takie zachowanie występuje jednak także u dorosłych. Czy obgryzanie paznokci jest normalne? Niektóre teorie głoszą, że z tego nawyku się wyrasta. Można się jednak z nim borykać przez całe życie. Jakie są przyczyny obgryzania paznokci?

10 absurdalnych przesądów i wierzeń z całego świata
kategoria: Ciekawostki   dodane: 12/01/2020

Od zarania dziejów ludzie mieli potrzebę zrozumienia i wyjaśnienia otaczającego ich świata. Już w czasach prehistorycznych rozwinęły się pierwsze wierzenia i przesądy. Wraz z postępującym rozwojem cywilizacji, zabobony modyfikowano, a także wymyślono nowe. Natomiast z czasem każdy naród rozwiną swoje. Okazuje się jednak, że niektóre z nich funkcjonują aż do dziś. Inne natomiast były domeną naszych przodków, jednak nie przestają zadziwiać. Poznaj 10 absurdalnych przesądów.

Sny. Ukryta prawda o człowieku czy irracjonalny wymysł wyobraźni?
kategoria: Ciekawostki   dodane: 08/01/2020

Sny to nieodłączna część życia każdego z nas. Są nierozerwalnie związane z ludzką naturą. Wielu traktuje je jako wskazówki, inni zaś nie przywiązują do nich wagi. Przez kult racjonalności przestaliśmy zwracać uwagę na sny oraz je interpretować. Pamiętamy również ich znacznie mniej, niż nasi przodkowie, zafascynowani marzeniami sennymi. Często śnią nam się sytuacje irracjonalne, straszne lub nieprawdopodobne. Jak zatem powinniśmy traktować sny? Czy są one jedynie swobodnymi wyobrażeniami naszej fantazji? A może znaczą coś więcej?

Zakupy grupowe - DobreZabawki Zakupy grupowe - Groupon Zakupy grupowe - Infobuzer Zakupy grupowe - RtvAgdOutlet Zakupy grupowe - Sporti Zakupy grupowe - TaniaKsiazka

 

  Przeczytałem/am oraz akceptuję regulamin oraz politykę prywatności

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie ich danych osobowych w celach reklamowych [pełna treść klauzuli]

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach statystycznych i marketingowych [pełna treść klauzuli]

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych [pełna treść klauzuli]